MAIN MENU
NEWSLETTER
INFO

Jesteśmy już na facebooku :-)

O NAS

Historia

Początki zorganizowanej turystyki i krajoznawstwa w Żarnowie.

 15 lipca 1996 roku z inicjatywy nauczyciela miejscowej szkoły Włodzimierza Szafińskiego założono koło terenowe PTTK w Żarnowie, liczące początkowo 33 osoby. Dnia 24 lipca 1996 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się uroczystość wręczenia legitymacji członkowskich, wybrano zarząd i komisję rewizyjną oraz ustalono plan pracy na najbliższe lata.

Następnym krokiem było powołanie SKKT – PTTK przy Szkole Podstawowej w Żarnowie, tak że pod koniec roku 1996 PTTK liczyło 153 członków, skupiających w kole terenowym 82 osoby i SKKT – PTTK 71 uczniów SP.

Pierwszą imprezą zorganizowaną przez koło terenowe był biwak „Pożegnanie wakacji”, który odbył się 31 sierpnia 1996 roku na stanicy harcerskiej w Miedznie Murowanej. Ognisko turystyczne, wspólne śpiewy i zabawa taneczna pozwoliły na integrację członków żarnowskiego PTTK.

29 września turyści z koła terenowego i szkoły podstawowej wzięli udział w XVIII Rajdzie Nadwiślańskim zorganizowanym przez Oddział w Pionkach. Następną imprezą był biwak „Żółty jesienny liść”, później Zlot Młodzieży „Palmiry 96” i rajd „Prażonego ziemniaka”.

23 listopada odbył się Bal Andrzejkowy w Miedznej, a 7 grudnia 44 osoby wyjechały do Pabianic na Rajd z Mikołajem. Wyjazd autokarem do Przedborza we wrześniu 1996 roku, udział w 7 Rajdzie Szlakiem 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 11 listopada w Łodzi, sesja popularno-naukowa „Dzieje Żarnowa” zorganizowana z pomocą muzeów w Opocznie i Piotrkowie Tryb. w dn. 20 listopada i wieczór krajoznawczy „Wspomnienia z Indonezji” 4 grudnia 1996 roku to dalsze działania żarnowskiego PTTK.

Swego rodzaju fenomenem był prawie 5-cio krotny wzrost ilości członków w okresie od 24 lipca (33 osoby) do 31 grudnia 1996 roku (153 osoby).

Różnorodne formy działalności oferowanej przez PTTK w Żarnowie dawały możliwość wyboru i zaspakajania oczekiwań zarówno w sferze turystyki i krajoznawstwa jak również szeroko rozumianej kultury. PTTK w gminie Żarnów zaczęło odgrywać istotną rolę w edukacji kulturalnej społeczeństwa, a działalność organizacji cieszyła się poparciem władz gminy.

 

 

Zapraszamy

PARTNERSKIE ODDZIAŁY
REKLAMA

TELEWIZJA CYFROWA

 

Nie czekaj aż Ci wyłączą telewizję naziemną (ATV)

REKLAMA

SERWIS KOMPUTEROWY

 

PRZEGRYWANIE KASET VHS NA DVD

REKLAMAA

PZU Pomoc w Podróży

 

Dla członków PTTK wyjątkowa promocja !!!

REKLAMA

Zostań Technikiem BHP

więcej informacji tutaj

REKLAMA
REKLAMA

Agnieszka Górka

INFO


stat4u

szablony stron